2019

Matin Malja- kiertopalkintokilpailu, practical, 02.06.2019

 

1 Hakulinen, Joona  MAJOR 560,5229 100,000 %

2 Vaajamo, Sami  MINOR 509,7346 90,939 %

3 Aalto, Sakari  MINOR 505,4396 90,173 %

4 Lampinen, Jari  MINOR 393,9384 70,281 %

5 Hakulinen, Meira  MAJOR 364,0254 64,944 %

6 Ranta, Janne  MINOR 348,1338 62,109 %

7 Huvinen, Jukka  MAJOR 309,1068 55,146 %

8 Salmenharju, Matti  MINOR 256,4979 45,760 %

9 Lindsten, Ville  MINOR 252,2674 45,006 %

10 Jaatinen, Kari  MAJOR 143,8088 25,656 %

 

 

Maken Malja, pienoispistooli 30+30ls 17.4.2019

1. Heikki Metsäranta         271+274=545

2. Kari Kärnä                     257+267=524

3. Kari Lehtonen               261+261=522

4. Timo Talikka                 223+238=461

 

Kuviomalja, pienoispistooli 60ls pikaosa 15.4.2019

1. Heikki Metsäranta         556

2. Hannu Paavilainen        530

3. Kari Lehtonen                518

4. Timo Talikka                  500

5. Kari Kärnä                     485

 

Koljosen kippo, pienoispistooli 15+15ls, 10.4.2019

1. Heikki Metsäranta       133+133=266

2. Hannu Paavilainen      123+127=250

3. Kari Lehtonen              116+127=243

4. Timo Talikka                99+109=208

 

Kaitsun Malja, pienoispistooli 30+30ls, 8.4.2019

1. Heikki Metsäranta   271+271 = 543

2. Hannu Paavilainen 252+258 = 510

3. Kari Lehtonen         245+247 = 492

4. Timo Talikka           170+241 = 411

 

Rassin ilma-aseiden talvikauden päätöskilpailu 4.4.2019

Ilmapistooli 40ls

1.Eija-Riitta Häyhä362
2.Veli-Matti Ivanoff343
3.Markku Munne327
4.Kari >Lehtonen323
5.Marja-Liisa Liminka321
6Timo Talikka307

 

Ilmakivääri 40ls

1Jouni Rissanen375
2.Aarno Sivonen342
3.Kari Haavisto338
4.Matti Ilo337
5.Jari Manninen333
6.Heikki Olkkonen323
7.Juhani Hakkarainen288
8Hannu Seppälä283

 

Rassin mestaruuskilpailut Action Air 30.3.2019

Luokka: Avoin, miehet

1. Henrik Kulju       37,5131

2. Sami Ylönen      24,9652

Luokka: vakio, miehet

1. Kari Jaatinen      19,8584

Luokka: vakio, pojat alle 12v

1. Markus Jaatinen  2,7437

 

 

Rassin mestaruuskilpailu ilmakivääri 26.3.2019

Sarja M 60ls

1. Jouni Rissanen              554

Sarja Y50 40ls

1. Veli-Matti Ivanoff            334

2. Kari Haavisto                 333

Sarja Y60 40ls

1. Jari Manninen                320

Sarja Y70 40ls

1. Aarno Sivonen               354

2. Matti Ilo                          339

Sarja Y75 40ls

1. Juhani Hakkarainen       302

2. Hannu Seppälä              275

Sarja Y80 40ls

1. Heikki Olkkonen             321

 

Rassin mestaruuskilpailut ilmapistooli 28.3.2019

Sarja N 60ls

1. Eija-Riitta Häyhä           557

2. Marja-Liisa Liminka       503

Sarja Y50 40ls

1. Veli-Matti Ivanoff          351

2. Esa Leino                     340

Sarja Y70 40ls

1. Markku Munne             342

2. Kari Lehtonen              330

Sarja 12VT 20ls

1. Lauri Ranta                  125

 

Ilmakivääri Malja- Kiertopalkinto kilpailu 14.2.2019 40ls

1.Aarno Sivonen351
2.Matti Ilo333
3.Heikki Olkkonen325
4.Veli-Matti Ivanoff310
5.Hannu Seppälä281
6.Lauri Ranta (tuki)271